נצר אריאל

כפר סטודנטיות תורני של בני-עקיבא

חזון התכנית

הרבנית אפרת טויל
את עולמנו הפנימי צריך לטפח ולחזק כל הזמן, בכל שלב בחיים לפי מאפייניו ואתגריו. כמו המימד הפיזי של החיים,גם הוא דורש הזנה, פיתוח ועבודה תמידית.
דורנו הוא דור דעה, רב איכויות ורב אתגרים. בדור שכזה לימוד התורה איננו יכול להישאר בבחינת חוג-העשרה לשעות הפנאי, אלא הוא צורך קיומי להתפתחות האישית, המשפחתית והלאומית.
הדברים נכונים בכל שלב משלבי החיים, ובפרט בתקופת הלימודים האקדמיים, המזמנים מפגש עם עולמות של תרבות ושל דעת שאיננה תמיד דעת ה’ ולעיתים אף מנוגדת לה. כאן נדרש בירור ודיוק של הזהות העצמית, שיהווה גם חיזוק והכנה לקראת הקמת בית נאמן בישראל.
מתוך פעילותנו רבת השנים באוניברסיטת אריאל, צמח כפר סטודנטיות העוסק בנתינה ועשיה חברתית יחד עם גרעין ‘קהילת נצרים באריאל’, ומעניק לחברותיו העצמה אישית ואמונית שמהווה עבורן את ‘לב הזמן ופריו’ המבסס את עצמיותן ואת עולמן הפנימי.
אנו מזמינים אותך להצטרף!

  • מיקום: אריאל (סמוך לאוניברסיטה), רחוב הבשן 67 אריאל (משרד)
  • מוסדות אקדמאיים מרכזיים מתאימים לשילוב: אוניברסיטת אריאל בשומרון, אורות ישראל, מכללה אקדמית לחינוך מיסודן של מכללת אורות ישראל ומכללת מורשת יעקב
  • מוגבל למוסדות אקדמאיים ספציפיים או לא?: עדיפות לסטודנטיות מהמוסדות הנ”ל.
  • קהל יעד: סטודנטיות דתיות הרוצות להקדיש זמן ללימוד תורה וצמיחה אישית, יחד עם עשיה חברתית אישית וקבוצתית. התכנית מיועדת רק לרווקות.
  • מלגות: המשתתפות זכאיות למילגה על סך 10,000 ש”ח בכפוף לעמידה בדרישות המפורטות להלן.
  • דרישות: חברות הכפר מחוייבות בהשתתפות בשיעורי ערב פעמיים בשבוע, בהתנדבות בהיקף של 140 שעות לפחות ובהשתתפות בפעילות הכפר-מפגשים, שבתות משותפות ועוד.
  • מגורים במסגרת התכנית: חברות הכפר מתגוררות בשכירות בדירות המיועדות להן ונמצאות סמוך לאוניברסיטה בשכירות בדירות המיועדות למשתתפות התכנית, ומשולבות בגרעין 'קהילת נצרים באריאל'.

לפרטים והרשמה: משרד מדרשת ‘נצר אריאל’

על התכנית בקצרה:

כפר הסטודנטיות שוכן סמוך לאוניברסיטת אריאל ומשלב לימודי מדרשה עם ליווי אישי, עשיה חברתית וייזום פרוייקטים. המשתתפות זכאיות למלגה משמעותית. הכפר מהווה חבורה ערכית ומגובשת המשולב בסביבה קהילתית חמה.