מדרשת שירת חברון

תוכנית ההוראה שירת חברון

חזון התכנית

הרבנית נעמה אתרוג

החזון שלנו הוא להצמיח מורות ומחנכות בישראל בעלות מבט מעמיק באמונה, אמונה בקב"ה ומתוך כך אמון בבניו ובבנותיו. מחנכות שתוכלנה לחנך באהבה את הדורות הבאים לחיים של תורה ואמונה.

מטרת התוכנית היא ליצור מעטפת רוחנית לסטודנטיות, הלומדות חינוך והוראה במכללה אקדמית, המושתתת   על שיעורים המועברים ע"י תלמידי חכמים,  ועל ליווי ויעוץ אישי לאורך השנים.

בדרכם של האבות והאימהות

סמיכותה של התוכנית לעיר האבות והאימהות, מטביעה את חותמה על הלימוד ועל התלמידות, ויוצרת חיבור בין התכנים הנלמדים ובין חייהם הגדולים של האבות ואימהות האומה שחיו פה.

שיעורי התנ"ך מפגישים את התלמידות עם גדלותן של הדמויות, ומכשירים אותן להתבונן במבט מקיף ורחב על התנ"ך, הנלמד דרך עיניהם של חז"ל והפרשנים לאורך הדורות.

רוצה להצטרף? השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

  • מיקום: קרית ארבע- הסעות מאורגנות כמעט מכל מקום, תלוי במוקדי איסוף.
  • מוסדות אקדמאיים מרכזיים מתאימים לשילוב: התוכנית עובדת בשיתוף עם מכללה ירושלים(בית וגן) ללימודי תואר B.Ed.
  • קהל יעד: כל מי שחפצה לדבוק בתורה וללכת בדרכיה ולבנות את עולמה הרוחנית בתקופה כה מיוחדת ומשמעותי בחייה. כל מי שרוצה לעשות תואר ועם זאת ללמוד מקצועות קודש שיהיו מחוברים לחיי המעשה ממש.
  • התוכנית מיועדת לכל מי שנרשמת ללימודים במכללה ורוצה לשלב לימודי תנ"ך מחשבת במדרשה שלנו, גם רווקות וגם נשואות.
  • דרישות: נוכחות מטלות סיכום הקורסים
  • מגורים במסגרת התכנית: בקמפוס המכללה- יש מעונות חינם לשנה א' ולשאר השנים מוצעים מגורים מוזלים לרווקות ולזוגות צעירים.

על התכנית בקצרה:

תוכנית ההוראה "שירת חברון", בהדרכתו של הרב חננאל אתרוג, ראש ישיבת "שבי חברון", הינה תוכנית ייחודית המכשירה סטודנטיות להיות מורות ומחנכות בישראל ומעניקה להן כלים אמוניים ומקצועיים בהוראת התנ"ך. אנו מאמינים שלימוד נשי יכול להגיע למיצוי והעמקה, דווקא מתוך אוירה של נחת, המאפשרת התבוננות והקשבה.